Tipsport - Official SYNOT liga betting partnerOfficial SYNOT liga betting partner

FC Viktoria Plzeň

Úspěchy klubu: mistr ligy 2010/11, 2012/13, 2014/2015, 2015/2016

vítěz poháru 2009/10

vítěz Českého Superpoháru 2011

Stadium

Info

test test

Rekonstrukce původního stadionu z 50. let 20. století, který již nevyhovoval potřebným standardům, odstartovala slavnostně v dubnu 2011. V několika fázích přestavby byly odstraněny valy pod ochozy zastaralých nekrytých tribun a na jejich místě vyrostly tribuny nové. Díky zrušení atletického oválu se mohl trávník přesunout o 18 metrů blíž k hlavní tribuně. Vznikl tak moderní uzavřený stánek, ve kterém diváci zažívají nejen lepší komfort, ale hlavně pravou fotbalovou atmosféru. Tu umocňují i velkoplošné obrazovky umístěné na střeše severní a jižní tribuny.

Samozřejmostí je větší zabezpečení celého areálu, stadion disponuje nejmodernějším turniketovým systémem a propracovaným schématem bezpečnostních kamer. Již několik let provozuje Viktoria dětskou tribunu, kde si v klidu užijí fotbal a doprovodný program i ti nejmenší fanoušci. V plánu je poslední část modernizace stadionu výstavba věží v rozích fotbalového stánku – ten pak bude co do kvality patřit mezi špičku nejen v Čechách, ale v celé Evropě.

V současnosti čítá kapacita stadionu 11 692 míst k sezení. Stadion v současnosti splňuje nejpřísnější kritéria pro pořádání mezinárodních zápasů na klubové i národní úrovni. Od rekonstrukce již Doosan Arena hostila například reprezentační zápasy českého týmu proti Maltě a Islandu nebo finále Poháru České pošty. Také pro následující období byla Doosan Arena zvolena jako jeden z domovských stadionů národního týmu České republiky.


Map